İstanbul Spor Kulübü Kurmak

İstanbul Spor Kulübü Kurmak Dernek ve Vakıf Kuruluşu konusunda birikmiş tecrübemizle size özel hizmetler geliştiren,profesyonel ve tecrübeli kadromuzla Dernek , Vakıf ve bütün kurumlarla olan çalışmalarınız  ile ilgili tüm süreçlerde , belge hazırlanması ve elektronik ortam güncellemelerinin yapılmasında,yasal izne tabi işlemleriniz ,kurumlarla olan ilişkileriniz de ki bağlantılar ve A’dan Z’ye bütün mali-hukuki faaliyetleriniz de hizmetinizdeyiz.

  • İstanbul Dernek Kurmak
  • İstanbul Dernek Nasıl Kurulur
  • İstanbul Dernek Danışmanlığı
  • İstanbul Dernek Muhasebesi
  • İstanbul Spor Kulübü Kurmak 

İstanbul Dernek Kurmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Dernekler kar amacı gütmeyen en az 7 gerçek ve ya tüzel kişiliğin ortak bir amaç için bir araya gelip gerekli bildirimler yapılıp izinler alınarak sivil toplum faaliyetlerini gerçekleştirdiği kuruluşlardır.Derneğimize ait bir adres belirlememiz gerekip,merkez adresimizde toplantılarımız faaliyetlerimiz yürütülür.Dernek kurmak yaptığımız faaliyettleri etkin bir hale getirmek bir çatı altında toplanıp bir amaç için bir araya gelmek, sporcularımız yarışmalara katılmasını sağlayıp lisans çıkartmak, sektörel birlik oluşturmk , topluma ve vatana faydalı işlemler yapmak için 7 kişinin bir araya geldiği hukuki ve ahlaki değerlere sahip İç İşleri Bakanlığı’na bağlı sivil toplum kuruluşudur. Bağlı olduğumuz valilik kurumun adı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’dür.
İstanbul dernek kurma harçları, İstanbul dernek kurmak maliyeti, İstanbul dernek kurmak ne işe yarar, İstanbul dernek kurmak ücretli mi, İstanbul dernek kuruluş bildirimi, İstanbul dernek tüzüğü

 

İstanbul Dernek Kurmak Ne Evrak Gerekir?

Dernek kuruluşu için; 

1)7 kişinin kimlik bilgilerini içeren Dernek Kuruluş Bildirimi 

2)Derneğin amaç ve faaliyetler şemasını gösterip bir nevi derneğin iç mevzuatsal anasayal gösterimi olan Dernek Tüzüğü

3)Dernek kurucu üyelerinin iletişim ve adres bilgilerini içeren Dernek Tebligat Listesi

İstenilen öncelikli evraklardır.Onay aşamasının ardından vergisel yükümlülük boyutları ile alakalı işlemler için noter evrakları onaylanır ve banka hesapları açılır.Derneğin makbuzları ve kaşe-mühür işlemlerinin de tamamlanması ile dernek kuruluş aşaması tamamlanır.

 

İstanbul Derneğimiz Kuruldu Akabinde Neler  Yapmamız Gerekir? 

İstanbul Vergi Dairesi Ve Banka Hesabı İşlemleri

Dernekler gelir vergisi muafiyeti söz konusu olsa da ödedikleri kira,çalışan sgk muhtasarı ve çalıştıkları muhasebe ofisi gibi durumlardan ötürü stopajdan dolayı muhtasar vergisini ödemekle yükümlüdürler.Bu sebeple derneklerin muhasebel işlemleri için vergi dairesi bildirim işlemleri zorunludur.Dernekler gelir vergisi muafiyetini bu durum ile karıştırdıkları için tespiti halinde ciddi cezalar ile karşı karşıya kalıp faaliyetlerinde kısıtlamalar yaşamamaları için dikkat etmeleri önemle rica olunur.

İstanbul Banka Hesaplarının Açılması

Alınan vergi numarası ve noter işlemlerinin akabinde dernek bütçemizi oluşturan gelir başlığı altında bağışlarımızın ve üye aidatlarımızın toplanması ve dernek kasasında bulunması gerekenden fazla parayı aktaracağımız yatıracağımız ve fatura ve fişler karşılığında ödemelerimizi yapacağımız bir banka hesabı açılmak durumundadır.

 

Sporsal Alanda Faaliyet Göstericeksek Neler Yapmak Gerekir?

İstanbul Spor Kulüpleri Tescil İşlemleri

Derneğiniz her hangi branş ya da branşlarda spor faaliyeti yapacak ise dernek tüzüğünüz Spor İl Müdürlüğü’nün istemiş olduğu mevzuat gereklilikleri de eklenerek dernek kuruluş onayı alınır akabinde İl spor müdürlüğünden spor kulübü tescil edilerek ilgili federasyondan da hem spor kulübü hem antrenörlerin akreditasyonları yapılarak spor kulübü istenilen branşlarda lisans çıkarıp liglere katılım gösterebilir.
İstanbul kulüpleri yönetmeliği, İstanbul tescil fişi, İstanbul spor kulübü kurmanın avantajları, İstanbul ferdi sporcu lisansı, İstanbul spor kulübü derneği nasıl kurulur.

 

Federasyon Akreditasyon İşlemleri

Futbol federasyonu hariç diğer tüm branşlarda işlem yükümlülüğü aynı şekilde sürdürülmektedir.Sadece futbol branşı için yapılacak tescil ve lige katılım işlemleri

 

 

Dernek Makbuzları Nedir Ne İşe Yarar?

Dernekler kuruluş aşamasında derneğin nakdi ve ayni işletmeleri için dernek makbuzları bastırmaları gerekmektedir.Bir derneğin ihtiyaçları doğrultusunda 5 farklı makbuza ihtiyacı olmaktadır.

-İstanbul Dernek Alındı Belgesi

Üye aidatı ve bağış alabilmek için gereklidir.Dernek üyelerinin aidatlarını elden  yatırdığı bir sistem kullanıyorsak alındı makbuzunu kesmek ve dernek üyesine vermek zorundayızdır. Derneğe elden bağış yapıldı ise de aynı durum söz konudur. Makbuz karşılığı bu işlemler gerçekleştirilme ise illegal bir durum açığa çıkar ve zimmete para geçirme gibi durumlar algılabilir.

-Dernek Gider Makbuzu

Derneğiniz Hayır giderleri için gereklidir.Burs,ödül,prim vb. 

-Dernek Ayni Bağış Alındı Belgesi

Derneğinize gelen mal bağışlarının alımı için gereklidir.Kırtasiye,erzak,kıyafet vb. yardımlar gibi

-Dernek Ayni Yardım Teslim Belgesi

Derneğinizden çıkan mal bağışları içindir.

Öğrencilere verilen kitap yardımı 

-İhtiyaç sahiplerine gıda yardımı

_ihtiyaç sahiplerine eşya yardımı 

-İhtiyaç sahiplerine ilaç yardımı gibi.

 

-Dernek Gider Pusulası

Derneğinizin faturalandırılamayan giderleri için muhtasar beyanında vergisi ödenen harcamaların makbuzudur.İşçilik,maaş ödemeleri vb.

 

Neden Dernek Kurarız?

Derneği kurmak amaçlarımıza göre değişir örneğin mesleki birliği sağlamak çalıştığımız alanda ki olumsuzlukların çözülmesini sağlamak piyasada ki durumdan haberder olmak eksikliği tespit edip gerekli makamlardan izin alınarak çözüm yollarına gitmek sektörel fayda sağlamak.

 

Ya da yardımlaşma derneği kurmak istiyoruz diyelim örneğin ihtiyaç halinde ki kişi ve kişilere kurum ve kuruluşlara ayni ve nakdi yardımda bulunmak amacı ile derneğimizi kurarız bireysel olarak zorlanacagımız bir konudur bu yardımlaşma türü fakat birlikten kuvvet doğar atasözümüzden yola çıkarak yardımlarımızı gerçekten ihtiyaç sahiplerine yapmak , doğru prosedürler ile ilerlemek , hayırlımızı evraksal olarak resmi evraklar ile girdi çıktısını sağlamak.

 

Hemşeri Dernekleri kurmak istiyorsak birlik beraberliğin sağlanması hemşerilerin ve yurttaşların bir arada olması sağlamak köydaşların sorunlarını çözmek fayda sağlamak.

Mahalle Semt Dernekleri Kurmak mahalle sorunlarını gündeme almak eksikliklerin giderilmesini sağlamak , mahalle semt sorunlarının çözülmesini sağlama muhtar ve ilgili belediyeler ile eş paydaş projeler yürütmek.

 

İstanbul Dernek Web Sitesi

a)web sitesi ne işimize yarar

Derneğimiz doğru ve güncel bilgi kaynağıdır GOOGLE vb. arama motorlarında bulunmanızı kolaylaştırır Size prestij katar Sosyal medya hesaplarınıza köprü oluşturur Ürün ve hizmetlerinizin kolayca erişimini sağlar. 

b)web sitesi faydaları nelerdir

Doğru bilgi kayanağıdır. Sizlerle ilgili tüm bilgileri ilk elden tek bir yerde düzenli olarak toplamış olursunuz. Özgeçmişiniz, ekibinizin bilgileri, etkinlikleriniz, ürün ve hizmetleriniz, mekan adresleriniz, kullanım kılavuzlarınız galeri ve videolarınız vb. birçok içeriğiniz hem sizin elinizin altında olur hem de her zaman sitenizi ziyaret edenlerin erişimine açık olur.Sosyal hayatta bir kişiyle görüşmenizde ilk anlarda edindiğiniz izlenim çok önemlidir. Web sitenizi de ziyaret edenler aynı şekilde bir izlenim sahibi olurlar. Modern bir tasarıma sahip, sayfa içeriği zengin ve mobil cihazlarda düzgün görüntülenen bir web sitesi ile ziyaretçi kitleniz üzerinde olumlu bir imaj bırakırsınız. 

 

İstanbul Dernek Marka Tescil İşlemleri 

Dernek ismimizi belirlenken en özeli olsun bizleri tanıtsın diye sizcede çok uğraşmıyormuyuz ??

Elbette..

Sistemsel olarak kurum alt yapısı ve yasal olarak tabiki aynı isimle dernek kurmamız imkansızdır fakat , başına ortasına sonuna eklemeler yaparak kullanabiliyourz .

Örneğin 

Motorlu Taşıt Kullanmayı Bilenler Ve Sevenler Derneği

İstanbul Motorlu Taşıt Kullanmayı Bilenler Ve Sevenler Derneği

Motorlu Taşıt Kullanmayı Bilenler Ve Sevenler İstanbul  Derneği

Ki bir sürü türevi oluşturulabilir ,

Kullanım aşamasında başka dernekler başına ortasına sonuna eklemeler yaparak aldığı ismi eklemeleri çıkartarak tanıtımlarını yapabilr , ve asıl isim sahiplerinin bu durumdan rahatsız olması ve illegal iş ve işlemler yapması sebebi ile marka tescilinin olması durumda bunun önüne geçebiliriz. 

Marka tescilinin önemi bizim günlerce belki aylarca üstünde çalıştığımız bu ismi başkaları kullanmasın ve illegal işlemleri yürütmmesi sebebi ile öne geçilmesidir.